Zagraniczne inwestycje w Polsce

Polska gospodarka od długiego czasu zalicza się do najlepiej rozwijających się w Europie. Od chwili przystąpienia naszego państwa do Unii Europejskiej bez wątpienia udało się nam wykonać potężny skok. Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że każdego roku w Polsce realizuje się sporo zagranicznych inwestycji, choć rzecz jasna te najważniejsze z nich w każdym przypadku stają się dość często poruszanym tematem. Pojawiają się jednocześnie głośne dyskusje na temat tego, jak mają wyglądać zagraniczne inwestycje w naszym kraju i na jak dużo z nich można pozwalać, aby nasza gospodarka nie została opanowana przez zagraniczny kapitał.
Inwestycje zagraniczne pod każdym względem są bardzo ważne. Tworzą przede wszystkim miejsca pracy i ściągają do kraju sporo kapitału, który pobudza gospodarkę do rozwoju. Dodatkowo przyczyniają się one do wzrostu innowacyjności własnych firm. Rok 2017, w zestawieniu z poprzednimi latami, nie przedstawia się tak dobrze. Duże zawirowania polityczne spowodowały, że liczba zagranicznych inwestycji istotnie się zmniejszyła. Do kluczowych czynników musimy zaliczyć też spowolnienie w światowej gospodarce.
Naturalnie, wszelkie tego typu trudności nie oznaczają, że w roku 2017 w Polsce całkowicie zabraknie zagranicznych inwestycji. Nasza gospodarka mimo wszystko będzie pobudzona przez nowe przedsięwzięcia, które stworzą dodatkowe miejsc pracy. Równocześnie jednak polski rząd musi zdecydować się na zdecydowane działania jeśli zależy mu na tym, aby w Polsce wciąż istniał klimat atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów.

I na pytanie – “dlaczego warto zbierać rachunki” odpowiedź chyba znacie?

Advertisements